Bacca te Milani, pothuajse zyrtare

Dje agjenti i Carlos Baccas ka thënë se klienti i tij do të transferohet te skuadra e Milanit, ndërsa edhe sot nëpër media është raportuar se ky transferim pritet të zyrtarizohet shumë shpejtë.

Sport

28/06/2015 11:27

Duket se Milani tashmë ka vendosur për emrin që do t’i bashkohet Jeremy Menezit në sulm.

Dhe, ai është sulmuesi i Sevillas, Carlos Bacca i cili ka shkëlqyer me skuadrën e tij në Kampionatin spanjoll.

Përndryshe, Bacca pritet të nënshkruajë kontratë 4 vjeçare me skuadrën e Milanit ku do të përfitojë 3.5 milionë euro në sezon.