Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Babai 27-vjeç, vdes me simptoma të koronavirusit vetëm 10 ditë pas lindjes së djalit të tij

11:32 | 28 Mars 2020

26502934-8161541-image-a-13_1585338681790

Një burrë i ri i shëndetshëm që u bë baba për herë të dytë vetëm 10 ditë më parë vdiq pasi tregoi simptoma të koronavirusit.

Ajo që filloi si kollë u bë shpejt dhembje dhe më pas djersitje. Ai vdiq të enjten, pasi e kaloi natën duke qëndruar ulur me djalin e mitur Morgan, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Sot, nëna me zemër të thyer tha që ai nuk kishte arritur as të përqafonte anëtarët e familjes në pikëllimin e tyre sepse ata po vëzhgonin distancimin shoqëror.

Tani është thënë se ajo duhet të izolohet me fëmijët e saj, Dylan Elias-Davies, katër vjeç dhe Morgan të porsalindur, për dy javët e ardhshme.

Ata nuk kishin qenë në gjendje të shihnin trupin e Thomas pasi ai vdiq. /Lajmi.net/