Kriptovalutat – Lajmi.net

Aktuale

“Bitcoin do të jetë monedha e vetme në dhjetë vjet”

Pavarësisht nga luhatjet e çmimeve dhe problemet, kripto-valutat do të mbizotërojë për pak vite, thotë Jack Dorsey. ...

22 March, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin po falimenton

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. ...

20 March, 2018 Lexo më shumë

‘Fundi tragjik i Bitcoin’

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë....

20 March, 2018 Lexo më shumë

Kaq kushton prodhimi i një Bitcoin

Bitcoin është i shtrenjtë – qoftë nëse e blini nga ndonjë shkëmbyes (Exchange) ose nëse e prodhoni vetë (mine). Por, prodhimi i Bitcoin kushton shumë më shumë për t’u prodhuar në disa vende, se në disa të tjera. ...

7 March, 2018 Lexo më shumë

Ku ndryshojnë monedhat kriptografike prej atyre dixhitale?

Rritja e bujshme e bitcoin vitin e kaluar ka shkaktuar debate të shumta nëpër internet, ndërsa në fund të 2017-ës ky debat filloi të artikulohej edhe në gjuhën e shumë ekspertëve, institucioneve, bankave e madje drejtuesve të autoriteteve të larta financiare në mbarë botën. ...

7 March, 2018 Lexo më shumë

Steve Wozniakut ia vjedhin shtatë Bitcoin

Pretendohet se ish-themeluesit të Apple dhe veteranit të teknologjisë, Steve Wozniak, t’i kenë humbur shtatë Bitcoin nga mashtrimet nga një karte krediti të vjedhur. ...

28 February, 2018 Lexo më shumë

“Kriptovalutat vrasin njerëz”

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave....

28 February, 2018 Lexo më shumë

BQK-ja themeloi një organ të përhershëm për monedhat virtuale

Në vazhdën e angazhimeve vlerësuese dhe paralajmëruese të BQK-së lidhur me dukurinë e parave virtuale, Bordi Ekzekutiv i BQK-së në mbledhjen e mbajtur më 26 shkurt 2018 ka themeluar një organ të përhershëm për vlerësimin dhe adresimin e sfidave rregullative lidhur me paratë virtuale....

27 February, 2018 Lexo më shumë

Hakerët mund të vjedhin Ethereum me vlerë miliona dollarë

Hulumtuesit e sigurisë kanë zbuluar një boshllëk në Kontratat e zgjuara të Ethereumit. ...

23 February, 2018 Lexo më shumë

Kosova, vend ideal për të gërmuar kripto-valuta

Kripto-valutat janë një trend global dhe kanë tendencë ndryshimin e mënyrës së centralizuar të sistemit të pagesave....

20 February, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO