Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Artistja e tatuazheve tregon se si ngjyra i është mbledhur nën lëkurë duke krijuar një qeskë

13:50 | 25 Shkurt 2021

Pamjet që ka treguar artistja e tatuazheve shfaqin njërën prej fakteve që shumica nuk e dinë se çfarë ndodhë pasi bëni tatuazh.

Një e pasionuar pas tatuazheve, postoi në rrjete sociale video dhe fotografi të tatuazhit të saj më të ri, por shumica e njerëzve u habitën shumë nga flluska gjigante që ishte formuar në krahun e saj, shkruan lajmi.net.

Në një video, Jade shpjegoi fenomenin si një qeskë ngjyre plotë me plazmë, dhe thotë se është shumë e dobishme sepse në këtë mënyrë, tatuazhi nuk do të prishet.

Jade është 19 vjeçe, dhe deri më tani ka bërë shumë tatuazhe. Ajo thotë se kjo është shumë normale të ndodhi në tatuazhet e sapo bëra.

Ajo thotë se vetëm duhet të mbahet e lagur që të shërohet sa më mirë. Ajo përdorë fasha mbi tatuazh, speciale për të mbajtur zonën të njomë.

Metoda tjera që mund të përdorni janë përdorimi i një kremi të butë ushqyes dhe gjithashtu të pastrohet me sapun anti-bakterial.

Mirëpo kishe edhe shumë persona që kishin bërë tatuazhe më parë, dhe thanë se kurrë nuk kishin pasur një qeskë ngjyre më parë. /Lajmi.net/