Arteta: Do të bëjmë tifo për Norwichin

Sport

20/05/2022 22:16

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta ka folur përpara ndeshjes së fundit në Premier Ligë.

Arsenali po kalonte në një formë mjaft të mirë këtë sezon. Ata fillimisht ishin pranë të sigurojnë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Por, dy humbjet radhazi nga Tottenham dhe Newcastle ndikuan që ata të mbesin jashtë Top4 në tabelën e ligës angleze.

Kështu në ndeshjen e tyre të fundit ndaj Everton, ‘Topçinjëve’ u duhen tri pikë, dhe më pas të shpresojnë për humbjen e ‘Spurs’ ndaj Norwich.

E përpara kësaj ndeshje ka folur trajneri i Arsenal, duke thënë se takimi në mes Everton dhe Crystal Palace e inkurajon se gjithçka mund të ndodhë në Premier Ligë.

“[Ndeshja e Evertonit] më inkurajon më shumë për atë që mund të ndodhë në ditën e fundit në Norwich. Kjo ndodh vetëm në këtë ligë, është ajo që e bën këtë ligë kaq të pabesueshme. Në shumë vende të tjera, nuk ka asgjë për të luajtur për ju. shikoni shfaqje si kjo [nga Crystal Palace] – kjo na bën të shpresojmë se diçka mund të ndodhë”, ishin fjalët e spanjollit, përcjell lajmi.net.

Arteta tutje tha se shpreson të sigurojnë një vend në Ligën e Kampionëve dhe se do të bëjnë tifo për Norwichin.

“Ne jemi kthyer në Evropë, nuk e dimë se ku, shpresojmë se do të jetë në Ligën e Kampionëve – do të bëjmë atë që duhet të bëjmë dhe do të bëjmë tifo për Norwich”.

Arsenal do të pres në ‘Emirates’ Evertonin të dielën, në orën 17:00./Lajmi.net/