Arsenali nënshtron Sevillan, gjithnjë e më afër kualifikimit në fazën tjetër të Championsit

Arsenali ka marrë pikët e plota në duelin kundër Sevillas, në takimin e vlefshëm për Grupin B në Ligën e Kampionëve. “Topçinjtë” fituan pastër 2:0 kundër Sevillas, në stadiumin “Emirates” në Londër, shkruan lajmi.net. Trossard zhbllokoi shifrat në të mirë të Arsenalit, në minutën e 29-të të takimit. Për golin e dytë dhe të fundit…

Sport

08/11/2023 22:56

Arsenali ka marrë pikët e plota në duelin kundër Sevillas, në takimin e vlefshëm për Grupin B në Ligën e Kampionëve.

“Topçinjtë” fituan pastër 2:0 kundër Sevillas, në stadiumin “Emirates” në Londër, shkruan lajmi.net.

Trossard zhbllokoi shifrat në të mirë të Arsenalit, në minutën e 29-të të takimit.

Për golin e dytë dhe të fundit në këtë takim, u përkujdes Saka që dribloi një kundërshtar dhe nuk fali para portës, ndodhi kjo në minutën e 64-të.

Të besuarit e trajnerit Mikel Arteta janë lider të grupit me nëntë pikë, katër më shumë se PSV e Lens.

Ndërkaq, Sevilla është e fundit me dy pikë./Lajmi.net/