Arrihet dakordimi me Romën – Florenzi do të blihet nga Milani

Alessandro Florenzi do të blihet përfundimisht nga skuadra e Milanit.

Sport

14/06/2022 07:55

Lojtari bëri paraqitje të mira me “Rossonerët” këtë sezon dhe, për rrjedhojë, i ka bindur drejtuesit ta blejnë atë.

Sipas asaj që bën të ditur Fabrizio Romano, marrëveshja në mes të palëve është për një transferim të lojtarit për shumën e 3 milionë eurove.

Kanë mbetur vetëm edhe disa detaje që kjo marrëveshje që të finalizohet. /Lajmi.net/