Armend Dallku, aseti i Prishtinës e futbollit shqiptar që më së miri e shfrytëzoi Dukagjini

Armend Dallku u emërua trajner i Dukagjinit në tetor të vitit 2020. Ai mori drejtimin e skuadrës nga Klina në Ligën e Parë për t’i renditur sukseset me radhë. 40-vjeçari para Dukagjinit ishte pjesë e Prishtinës ku në vitin e parë fitoi Kupën e Kosovës, por për çudi, atij iu ndërpre kontrata nga klubi kryeqytetas.…

Sport

13/11/2023 14:49

Armend Dallku u emërua trajner i Dukagjinit në tetor të vitit 2020. Ai mori drejtimin e skuadrës nga Klina në Ligën e Parë për t’i renditur sukseset me radhë.

40-vjeçari para Dukagjinit ishte pjesë e Prishtinës ku në vitin e parë fitoi Kupën e Kosovës, por për çudi, atij iu ndërpre kontrata nga klubi kryeqytetas.

Këtë aset të Prishtinës, futbollit kosovar dhe atij shqiptar më së miri e shfrytëzoi Dukagjinit me presidentin Fabian Veseli.

Nën drejtimin e trajnerit nga Vushtrria, Dukagjini shënoi disa suksese, duke përfshirë pjesëmarrjen në garat evropiane për herë të parë në histori.

Madje, Dukagjini me Dallkun në krye, kaloi raundin e parë në Ligën e Konferencës.

Për më shumë, ndiqni videon e plotë të realizuar nga lajmi.net.