Anglia pëson humbje jashtë stadiumit, vetëm pak orë para fillimit të ndeshjes

Mediat ndërkombëtare nga Gjermania raportojnë se rreth 80,000 tifozë holandezë janë të pranishëm për ndeshjen e sontme, që do të thotë se mund të ketë dy herë më shumë tifozë të Tulipanëve se Anglia. Siç duket nga ky imazh i tifozëve, Dortmundi tashmë është kthyer në portokalli – me tifozët e Anglisë që janë vendosur…

Sport

10/07/2024 19:34

Mediat ndërkombëtare nga Gjermania raportojnë se rreth 80,000 tifozë holandezë janë të pranishëm për ndeshjen e sontme, që do të thotë se mund të ketë dy herë më shumë tifozë të Tulipanëve se Anglia.

Siç duket nga ky imazh i tifozëve, Dortmundi tashmë është kthyer në portokalli – me tifozët e Anglisë që janë vendosur më shumë në zonat e tyre dhe në rrugë.

Është e drejtë të thuhet se tifozët holandezë po kënaqen në Dortmund dhe në stadium pritet të kenë më shumë vende.

Mijëra tifozë janë mbledhur në rrugët e qytetit gjerman për të performuar këngën dhe kërcimin viral ‘Left Right’, që u pa më herët në turne.

Duke u zhvendosur nga e djathta në të majtë së bashku dhe duke kënduar me zë të lartë, premton të jetë një atmosferë mjaft e zhurmshme në Signal Iduna Park sonte. /Telegrafi