Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Anglia – Kosova, notat e futbollistëve nga “The Guardian”

9:54 | 11 Shtator 2019

Foto: Getty Images

E përditshmja britanike “The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve nga dueli Angli – Kosovë.

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës.

E përditshmja prestigjioze britanike ka vlerësuar paraqitjet e të dyja skuadrave në ballafaqimin e fituar nga Anglia me rezultat 5:3, transmeton lajmi.net.

Këto janë notat e përzgjedhura nga “The Guardian”.

Anglia:

Jordan Pickford 6, Trent Alexander-Arnold 6, Michael Keane 4, Harry Maguire 4, Ben Chilwell 6, Declan Rice 6, Jordan Henderson 6, Ross Barkley 5, Raheem Sterling 9, Harry Kane 8, Jadon Sancho 8.

Kosova:

Arijanet Muric 6, Mergim Vojvoda 2, Amir Rrahmani 4, Fidan Aliti 4, Florent Hadergjonaj 4, Idriz Voca 5, Besar Halimi 6, Florent Muslija 5, Bersant Celina 5, Valon Berisha 7, Vedat Muriqi 7. /Lajmi.net/