Ancelotti gjen klubin e ri

Carlo Ancelotti është kandidat për trajner të ri të Romës, në rast të shkarkimit të Rudi Garcias.

Sport

01/12/2015 09:45

Rudi Garcia rrezikon të shkarkohet nga posti i trajnerit të Romës.

Humbjet e njëpasnjëshme nga Barcelona në Ligën e Kampionëve dhe Atalanta në Serie A, e kanë vënë nën presion të madh.

Madje, drejtuesit e klubit tashmë janë duke konsideruar pasardhësit e tij.

E, në mesin e tyre është Carlo Ancelotti, raportojnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”.

Ancelotti është i lirë, pas shkarkimit nga Real Madrid gjatë verës.