Ancelotti afër Romës

Carlo Ancelotti është gjithnjë e më pranë emërimit në postin e trajnerit të Romës.

Sport

03/10/2015 13:18

Carlo Ancelotti do të rikthehet në Serie A.

Sipas mediave italiane, ish trajneri i Real Madridit është favorit për të zëvendësuar Rudi Garcian në bankinën e Romës.

Francezi është nën presion pas rezultateve të dobëta në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Andaj, Ancelotti konsiderohet si pasardhës ideal i tij.

Ancelotti është i lirë pas largimit nga Real Madrid, në fund të sezonit të shkuar.