Të Infektuar: 40.117

Të Shëruar: 25.586

Të Vdekur: 1.026

Ambasada e Kosovës në Gjermani: Java që po lëmë prapa ishte e zezë

8:22 | 17 Tetor 2020

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka vlerësuar se java që po lëmë prapa ishte e zezë për Kosovën dhe shqiptarët.

Kjo ambasadë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidente trafiku.

“Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Prishtinë është në kontakt të afërt me autoritetet gjermane për sqarimin e rrethanave të aksidenteve në Bruckerg të Bavarisë ku humbën jetën dy vëllezër dhe Meersburg të Baden-Württemberg ku sot kanë humbur jetën edhe tre shqiptarë nga Kosova gjatë udhëtimit për Zvicër”.

Java që po lëmë prapa ishte e zezë për Kosovën dhe shqiptarët. Në Gjermani kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve…

Gepostet von Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo am Freitag, 16. Oktober 2020

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm. /Lajmi.net/