Allegri s’ka frikë nga shkarkimi

Massimiliano Allegri nuk ka frikë nga shkarkimi. Trajneri i Juventus, Allegri rrezikon të humb punën e tij, pas rezultateve jo të mira të ‘Zonjës së Vjetër’. Skuadra e Juventus ka pësuar humbje 2:1 ndaj Benfica, në Champions League, duke vulosur formën e dobët të skuadrës. Megjithatë, Maxi Allegri thotë se nuk ndjehet sikur puna e…

Sport

15/09/2022 08:19

Massimiliano Allegri nuk ka frikë nga shkarkimi.

Trajneri i Juventus, Allegri rrezikon të humb punën e tij, pas rezultateve jo të mira të ‘Zonjës së Vjetër’.

Skuadra e Juventus ka pësuar humbje 2:1 ndaj Benfica, në Champions League, duke vulosur formën e dobët të skuadrës.

Megjithatë, Maxi Allegri thotë se nuk ndjehet sikur puna e tij është në rrezik.

“Nuk ndjehem se puna ime është në rrezik”, ka thënë Allegri, transmeton lajmi.net.

“Është normale të kesh këto momente në futboll”, shtoi tutje trajneri.

Bilanci i Juventus tashmë është dy fitore, katër barazime dhe dy humbje, në fillimin e këtij sezoni. /Lajmi.net/