Aksion fantastik dhe gol nga Reali (Video)

Real Madridi ka krijuar një aksion fantastik i cili rezultoi me gol, që u shënua nga James Rodriguez në takimin kundër Espanyolit.

Sport

10/01/2015 16:55

Momentalisht ndeshja ndërmjet Realit dhe Espanyolit është në pushim të pjesës së parë, dhe është me rezultat 2-0 në favor të Mbretërve.

Goli i parë që u shënua nga James Rodriguez në minutën e 12′ ishte thjesht një vepër.

Ai erdhi si meritë e një aksioni perfekt. Bale ne mënyrë spektakolare pason deri te Ronaldo, i cili ja servon edhe më mirë topin Jamesit, i cili godet me të parën për të mposhtur portierin kundërshtar.

Video