A t’merr malli – Genc Prelvukaj ft. Lyrical Son – Teksti i këngës – Lajmi.net
A t’merr malli – Genc Prelvukaj ft. Lyrical Son – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net Lajme 19:51, 18 December 2016
Teksi i këngës "A t'merr malli për mu" nga Genc Prelvukaj e Lyrical Son.

Genci:
A t’merr malli me m’pas, afër vetit
Kur frymën e ke akull, n’jorganin e tjetrit
Ndjeke andrrën tonde, është jeta jote femër
Nëse ai ta ka marrë zemrën, kthehu ta japi unë temën
Me to e ki ftohtë, sikur n’dhomë pa dritare n’dimën
Lotin e man, dhembjen e mshef, jon gjanat që po shihen
Ai njeri ta shton veç dhimbjen
Na jemi për njoni-tjetrin sikur retë me vetëtimën
Nihem keq, sa herë që ty t’vrajnë
S’ka lot në sytë e mi, se burrat kurrë nuk kajnë
Po dhem, sa më mungojnë sytë e tu
Qele zemrën e kallxom drejtë, a t’merr malli për mu?

Ref:

Lyrical Son:
You miss me, I know!
Njona prej pyetjeve t’shumta që n’listë i kom me t’i bo
Surprizë jom une, hello
Kom ni që s’je mo me to
E di që mu je tu m’ngu
E di se moti ty t’njoh
Je ka m’mungon, o ka m’munon po prap bile pe thom
Ti ke menu gjithmonë për mu, sa herë je kon me to
E di se m’ke kallxu vet, sa herë ke dasht me tradhtu
Veq s’kom dasht me t’thirr, m’ke shkru shpesh
Po une nuk kom dasht me shfrytzu qa kom mujt me bo me ty, bejbe
Je kon e tij, s’je kon e jemja
Je kon e tij, s’je kon e jemja

(A t’merr malli për mu?)

Ref:

Lyrical Son:
Merre shishen, qele, pije njo për mu
Mbylli sytë lehtë, une t’vij si Deja Vu
Si përpara, ktheje kohën mrapa
Sonte zemrën qele, thuje du me t’ngu
Asniher s’je ni me kërkon si me mu
Si përpara, ktheje kohën mrapa

(A t’merr malli për mu?)

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO