A mund ta gjeni në bazë të syve se cila kafshë është? – Lajmi.net
A mund ta gjeni në bazë të syve se cila kafshë është?
Autori: Lajmi.net FunKuize 19:50, 3 March 2019
Bëjini sytë gati, është koha që t'i sfidoni ata me një test.

Daily Mirror ka përgatitur një kuiz, i cili përfshin sytë e kafshëve nga mbretëria e tyre, e nëpërmjet të cilëve ju duhet të arrini t’i identifikoni ato, transmeton lajmi.net.

Por, në rast se nuk arrini t’i identifikoni të gjitha kafshët, përgjigjet mund t’i gjeni më poshtë.

Paçi fat!

1. Derr gini
2. Bretkosë
3. Mace
4. Piton (gjarpër)
5. Peshkaqen limoni
6. Elefant
7. Tukan (lloj i zogut)
8. Pëllumb
9. “Hornbill” (lloj i zogut)
10. Kali
11. Sepje
12. Kameleon. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO