9 lojra që mund të rrisin aftësinë tuaj të të menduarit – Lajmi.net
9 lojra që mund të rrisin aftësinë tuaj të të menduarit
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 21:45, 10 March 2018
Ajo u vërtetua nga shkencëtarët shumë kohë më parë se enigmat jo vetëm që përmirësojnë kujtesën tuaj, por edhe rrisin aftësitë tuaja të të menduarit.

Dhe nuk janë vetëm fëmijët që mund të përfitojnë nga zgjidhja e tyre pasi ato janë të dobishme edhe për të rriturit.

Kemi mbledhur 9 lojra logjika që do t’ju ndihmojë të rrisni aftësitë tuaja të menduarit dhe gjithashtu të përmirësoni hapësirën tuaj të vëmendjes.

9. Cila gotë ka më shumë ujë?

8. A mund t’i gjeni të gjitha këto gjëra në foto?

7. Cila shifër duhet të zëvendësojë pyetjen?

6. A mund të gjesh një kryq krejtësisht simetrik në këtë foto?

5. Një nga spiralet përbëhet nga 2 pjesë të veçanta. A mund ta tregoni se cilin?

4. Një yll i përsosur me katër koka, si ai në krye të kësaj fotoje, është i fshehur midis shesheve dhe trekëndësheve. Mund ta gjeni?

3. Në këtë foto, ka 4 zemra që janë bashkuar së bashku. Mund t’i gjeni ato?

2. Cilin drejtim po shkon autobusi?

1. Çajniku А mund të përmbajë 32 gota çaj. Sa gota të çajit mund të përmbajë çajnik B?

Përgjigjetë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO