7 puthje të ndryshme dhe kuptimet e tyre të fshehura – Lajmi.net
7 puthje të ndryshme dhe kuptimet e tyre të fshehura
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 14:56, 12 April 2018
Puthja është një aspekt i rëndësishëm i romancës dhe marrëdhënieve.

Të dy, burrat dhe gratë e përdorin atë për të provuar përputhshmërinë e një partneri të mundshëm dhe shpesh ajo zbulon shumë. Këto shenja të vogla dashurie mund të sinjalizojnë ndonjë gjë nga një vlerësim miqësor dhe platonik në një tërheqje më të thellë, më intensive, por si duhet të dimë se kush është?
Ajo rezulton, ka shumë për të mësuar përmes kësaj gjuhe të buzëve nëse i kushtoni vëmendje. Le të hedhim një vështrim në shtatë lloje të ndryshme kissing dhe kuptimin prapa tyre.

• Puthje në faqe : Kjo është një shenjë dashurie që mund të sinjalizojë çdo gjë nga shoqëria miqësore në interesin romantik. Një grua shpesh do të tregojë gatishmëri ndaj këtij lloji të puthjes duke mësuar me lehtësi fytyrën e saj ndaj jush. Për të shtuar një kuptim shtesë për këtë shfaqje dashurie, vendosni duart rreth qafës së personit ose mbi shpatullat e tyre.

• Puthja e hershme : Kjo mund të jetë diçka që një mik bën për t’ju ngushëlluar në kohë ankthi. Një puthje balli përveç puthjeve në gojë do të thotë se ky person po zhvillon ndjenja të forta për një partneritet romantik. Ky akt i veçantë tregon se ofruesi i puthjes ndjen një nivel të caktuar të mbrojtjes mbi ju dhe kujdeset thellë për ju.

• Puthja e Earlobe : Një puthje në veshë është një gjest ekskluzivisht i bukur. Veshët janë pjesë shumë të ndjeshme të trupit. Miqtë nuk e puthin zakonisht veshmbathjet e njëri-tjetrit, kështu që nëse një interes romantik i juaj e bën këtë për ju, mund të pranoni me siguri se ato janë tërhequr fuqishëm.

• Puthje francez : Natyrisht e rezervuar për njerëzit për të cilët jeni tërhequr, puthja franceze është një nga gjestet më seksuale të mundshme. Kjo sinjalizon afërsinë së bashku me një prekje të intimitetit sensual. Lëvizja për të hapur puthjet franceze është diçka që ju rezervoni vetëm për njerëzit të cilëve ju tërhiqeni jashtëzakonisht, të cilët dëshironi të merrni më seriozisht, qoftë emocionalisht apo fizikisht.

• Puthje Eskimo: Një puthje Eskimo është kryer duke fërkuar hundën tuaj kundër një personi tjetër. Kjo shkon përtej një gjesti miqësor dhe sinjalizon dashuri serioze. Dikush do ta bëjë këtë vetëm nëse janë krejtësisht të paqartë për partnerin e tyre. Ky akt tregon se dikush është tërhequr për ju në më shumë se një mënyrë platonike ose seksuale.

• Puthje surprisë: Nëse dikush ju befason me një puthje, është e sigurt të supozoni se ndihet rehat me ju. Kjo nuk është diçka që njerëzit do të bënin me dikë që nuk janë të sigurt ose ende ndihen si bashkëshort. Një puthje e befasishme nënkupton një shpërthim spontan të dashurisë dhe do të thotë që dikush ju sheh tërheqës.

• Puthja e lehtë dhe e ndezur : Ndërkohë që puthja franceze tregon një tërheqje të fortë, puthjet e lehta dhe të buta të syrit tregojnë dashuri të ëmbël dhe të butë. Nëse partneri juaj ju puth me butësi në buzë, ata kujdesen për të marrë kohën e tyre, shprehin dashamirësinë e tyre me mendje dhe ju bëjnë të ndiheni të dashur. Kjo është vetëm diçka që ju bëni me dikë që keni pasur në mendjen tuaj shumë, pasi ajo merr mendim dhe qëllim në vend që të nxitojë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO