Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

6 ushqimet që përmirësojnë jetën seksuale

22:20 | 6 Janar 2016

Dëshironi që të hani ushqim të shëndetshëm, të cilat jo vetëm që na bëjnë më të shëndetshëm por përmirësojë jetën tonë seksuale?

Studimet sugjerojnë se ushqimet që janë të pasura me vitamina dhe proteina rrisin epshin tuaj dhe përmirësojë jetën seksuale, raporton lajmi.net.

Ja disa nga ushqimet që mund të hani për një seks më të mirë

Dredhëza

Ky frutë i shijshëm rrit epshin dhe përmirëson jetën tuaj seksuale si tek meshkujt ashtu dhe tek femrat.

Hudhra

Edhe pse era e hudhrës nuk është njëra nga të preferuat, gjithsesi mos e nënvlerësoni hudhrën. Hudhra është njra nga ushqimet që përmirëson dëshirën seksuale. Ajo stimulon dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut nëpër organet seksuale të të dy gjinive.

Spinaqi

Në përgjithësi, perimet me gjethe jeshile ndihmojnë në jetë më të shëndetshme por gjithashtu edhe përmirësojë jetën seksuale. Konsumimi i rregullt i spinazhit rrit epshin dhe gjithashtu ndihmon në fertilitet.

Çokollata

Shumë prej juve mund ta dijë se konsumimi i çokollatave ndihmon në përmirësimin e jetën seksuale. Studimet thonë se gratë prodhon më shumë endrofinë pasi të kenë konsumuar çokollatë dhe më pas ata janë më të disponuara për një seks pasionant.

Kivi

Ky frutë i shijshëm ekzotik përmban vitaminë C, e cila ndihmon në rritjen e epshit tek të dy gjinitë.

Shalqiri

Konsumimi i shalqirit përmirëson jetën tuaj seksuale pasi ai është i pasur me amino acidin e quajtur citrulline, që ndihmon në zgjerimin e enëve të gjakut. Ky frut shpesh është konsideruar si Viagra natyrale.

Përfshini këto ushqime në dietën tuaj të përditshme në mënyrë që të keni seks sa më të nxehtë./lajmi.net