Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

500 ditë nga emocionet që mund të na sjellin Shqipëria dhe Kosova

10:09 | 29 Janar 2019

Kampionati Evropian është çdo ditë e më afër.

Kampionati Evropian do të fillojë në vitin 2020, ndërsa Shqipëria dhe Kosova do të kenë shumë punë për të bërë.

Gara më e madhe për kombëtaret evropiane do të fillojë në vitin 2020, gjersa kanë mbetur edhe 500 ditë nga starti i saj, përcjell lajmi.net.

Kosova i ka dy shanse që të kualifikohet në Kampionatin Evropian, nga play-offi i Ligës së Kombeve dhe nga grupet kualifikuese.

Nga ana tjetër, Shqipëria dështoi në Ligën e Kombeve, gjersa do ta kërkojë kualifikimin nga faza e grupeve. /Lajmi.net/