25-vjeçari humb në malin e Dajtit, kërkime nga terreni e me helikopter

Paris Prifi, 25 vjeç nga Tirana, mëngjesin e sotëm është nisur me qëllim alpinizmin në malin e Dajtit, por familjarët pak orë pas largimit të tij nga shtëpia kanë njoftuar policinë për humbjen e kontakteve me djalin e tyre.

Lajme

28/04/2015 14:05

Nga ana e saj, policia ka nisur kërkimet nga terreni dhe nga ajri sipas adresimit që ka dhënë familja.

Shkak i humbjes së kontave dyshohet të ketë qënë moti i keq me shi, gjithsesi ende nuk dihet asgjë për fatin e 25 vjeçarit, raporton gazeta Shqiptarja.