Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

232 raste të reja dhe dy vdekje nga COVID-19 në Gjermani

8:48 | 14 Korrik 2020

Gjermania ka regjistruar 232 raste të reja me COVID-19.

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 232 në 198.963, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundje infektive, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i vdekjeve të raportuara u rrit me dy në 9.064, tregoi raporti. /Lajmi.net/