22 të vdekur dhe 1.894 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh për COVID-19.

Lajme

01/09/2021 15:00

Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit janë shënuar 22 raste të vdekjes dhe 1 mijë e 894 raste të reja me COVID-19, shkruan lajmi.net.

Njoftimi i plotë:

01 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.835 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 841.591 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 284.269 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 14.284 testime, 1.894 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 22 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 1.354 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 117.011.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 27.404.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!