Klubi i Rahovecit pretendon se u dëmtua në ndeshjen me FC Suharekën, publikon pamje

Pas ankesës së drejtuar lidhur me ndarjen e drejtësisë në ndeshjen ndaj Suharekës ’23, Rahoveci 1931 ka publikuar edhe video të dy rasteve, ku klubi pretendon se është dëmtuar. Përmes një reagimi të lëshuar të dielën, klubi nga Liga e Parë e Kosovës u ankua në referim, duke insistuar se gjyqtarët e shkelën protokollin, derisa…

Sport

26/02/2024 22:04

Pas ankesës së drejtuar lidhur me ndarjen e drejtësisë në ndeshjen ndaj Suharekës ’23, Rahoveci 1931 ka publikuar edhe video të dy rasteve, ku klubi pretendon se është dëmtuar.

Përmes një reagimi të lëshuar të dielën, klubi nga Liga e Parë e Kosovës u ankua në referim, duke insistuar se gjyqtarët e shkelën protokollin, derisa kërkoi reagim dhe analizë të thellë nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), por edhe nga Prokuroria e shtetit.

Tani, klubi nga Rahoveci ka publikuar disa video në faqen zyrtare të klubit, në të cilat pretendohet se u morën vendime jo-të drejta nga gjyqtarët.