​Gjermania merr fitoren e dytë në Euro 2024

Me mjaftë lehtësi Gjermania e ka regjistruar edhe fitoren e dytë në Kampioantin Evropian të futbollit Euro 2024. Pasi mposhtën SKocinë, nikoqirët triumfuan edhe ndaj Hungarisë në gruoin A duke i mposhtur ata me rezultat 2-0, raporton KosovaPress. Musiala dhe Gundeogan shënuan për tri pikët e reja të Gjermanisë që e kryeson grupin e gjashtë…

Sport

19/06/2024 19:56

Me mjaftë lehtësi Gjermania e ka regjistruar edhe fitoren e dytë në Kampioantin Evropian të futbollit Euro 2024.

Pasi mposhtën SKocinë, nikoqirët triumfuan edhe ndaj Hungarisë në gruoin A duke i mposhtur ata me rezultat 2-0, raporton KosovaPress.

Musiala dhe Gundeogan shënuan për tri pikët e reja të Gjermanisë që e kryeson grupin e gjashtë pikë.