18 vjeçari nga Vitia i sëmurë nga leukemia, ka nevojë për ndihmë (Video) – Lajmi.net
18 vjeçari nga Vitia i sëmurë nga leukemia, ka nevojë për ndihmë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 17:45, 20 November 2017
18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë, Valmir Limani ka dy javë që është i shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë.

Ai është i sëmurë nga leukemia.

Është bërë e ditur se shërimi i kësaj sëmundjeje nuk është i mundur në Kosovë. Ndërkaq, familja e tij nuk kanë mundësi financiare ta dërgojnë për trajtim në Turqi. Trajtimi i tij kërkon 85 mijë euro.

Familja ka kërkuar ndihmë për shërimin e tij.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO