125 të infektuar dhe gjashtë të shëruar me koronavirus në Maqedoni 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1019 teste, me ç’rast janë regjistruar 125 raste të reja me Covid-19.

Lajme

10/06/2020 14:06

Rastet e reja janë në: Shkup 89, Kumanovë katër, Shtip dy, Prilep dy, Tetovë 11, Strugë tre, Veles një, Ohër tetë, Gostivar një, Strumicë dy, Kërçovë një dhe Resnjë një.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar gjashtë pacientë të shëruar.