Gjithçka gati për ndeshjen Itali-Shqipëri – Formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për grupin B në Kampionatin Evropian. Rreth 50 mijë tifozë shqiptarë pritet të jenë në “Signal Iduna Park” të Dortmundit në përkrahje të kuqezinjve. Italia është favorit në letër, megjithatë me përkrahjen e madhe të tifozëve, Shqipëria do të tentojë të bëjë befasi…

Sport

15/06/2024 20:06

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për grupin B në Kampionatin Evropian.

Rreth 50 mijë tifozë shqiptarë pritet të jenë në “Signal Iduna Park” të Dortmundit në përkrahje të kuqezinjve.

Italia është favorit në letër, megjithatë me përkrahjen e madhe të tifozëve, Shqipëria do të tentojë të bëjë befasi sonte.

Formacionet: