Vdes aktorja e njohur kosovare

Ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Shirine Morina. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci. “Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina. Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare, la pas një trashëgimi të…

Lajme

14/04/2024 13:06

Ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Shirine Morina.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci.

“Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina. Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare, la pas një trashëgimi të çmuar. E takoja miken time shpesh dhe ishte shumë pozitive dhe plotë energji. Ngushëllime familjes dhe gjithë komuniteti artistik!”, ka shkruar ai.