11 lojtarë pritet të largohen nga Chelsea në verë

Chelsea do të përballet me një sërë largimesh të lojtarëve kyç gjatë kësaj vere.

Sport

06/05/2022 09:14

Të paktën kështu raporton ESPN që i bën të ditur emrat e 11 lojtarëve me të ardhme larg “Stamford Bridge”, transmeton lajmi.net.

Ndër emrat e rëndësishëm janë Romelu Lukaku, Timo Werner e Antonio Rudiger që nuk janë të kënaqur me situatën e krijuar në klub së fundi.

Pos tyre, valixhet gati i kanë edhe futbollistë të tjerë, si: Loftus-Cheeck, Christensen, Kepa Azpilicueta, Alonso, Barkley, Loftus-Cheek, Pulisic dhe Hudson-Odoi. /Lajmi.net/