10 mënyra se si dashuria ju bën më të bukur dhe më të shëndetshëm

23:12 | 1 Qershor 2018

Ne shpesh kërkojmë një pilulë magjike për të na ndihmuar të ndihemi më mirë dhe më të lumtur.

Cila është gjëja që mund të bëni në jetën tuaj për të ndier të lumtur, për tu dukur mirë dhe për tu ndier mirë? Përgjigja është dashuria!

Këtu ekspertët e YourTango shqyrtuan 10 përfitime shëndetësore dhe sa të bukur bëheni nga dashuria, transmeton lajmi.net.

1. Dashuria ju jep më shumë energji.

2. Dashuria të bën të dukesh dhe të ndihesh më e re.

3. Dashuria ju bën më bujar, e cila, nga ana tjetër, ju bën më të lumtur.

4. Dashuria zvogëlon stresin.

5. Dashuria çon në rritjen emocionale dhe shpirtërore.

6. Dashuria siguron një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme.

7. Dashuria i bën sytë tuaj vezulluese.

8. Dashuria bën buzët më të puthshme.

9. Dashuria rrit zemrat tuaja.

10. Dashuria bën flokët tuaj me shkëlqim. Rritja e hormoneve që vijnë me dashuri do të thotë që flokët tuaj do të duken më me shumë shkelqim dhe më të shëndetshëm. /Lajmi.net/