10 lojtarët më të mirë në Premier League pas javës së parë

Java e parë e Premier Leagues angleze ishte e jashtëzakonshme dhe me plotë ndeshje interesante.

Sport

13/08/2015 10:02

Shumica e debutuesve treguan paraqitje solide dhe disa prej tyre janë pjesë e top 10 lojtarëve më të mirë pas javës së parë.

Listën e kryeson lojtari i Leicester City, Riyad Mahrez që shkëlqeu me skuadrën e tij.

10. Winston Reid, West Ham

9. Jordan Amavi, Aston Villa

8. Ciaran Clark, Aston Villa

7. Marc Albrighton, Leicester City

6. Yaya Toure, Manchester City

5. Jefferson Montero, Swansea

4. Angelo Ogbonna, West Ham

3. Micah Richards, Aston Villa

2.  David Silva, Manchester City

1. Riyad Mahrez, Leicester City.