​12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup (Foto/Video)

Lajme

14/04/2016 08:33

Me gjithsej 12 të arrestuar dhe një të lënduar ka përfunduar protesta e mbrëmshme në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup.

Kjo protestë u nis kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov i cili amniston politikanët e dyshuar për vepra kriminale.

aa

Protesta eskaloi gjatë orëve të mbrëmjes ku protestuesit demoluan zyrën popullore të Presidencës dhe Ministrisë së Drejtësisë.

YouTube player
YouTube player