Turqia pezullon mbi 600 forca të sigurisë – Lajmi.net
Turqia pezullon mbi 600 forca të sigurisë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:23, 11 October 2018
Ministria turke e Punëve të Brendhsme pezulloi sot 635 anëtarë të forcave të sigurisë, duke i akuzuar ata për lidhje me organizatat terroriste dhe për kërcënim ndaj sigurisë kombëtare, raporton agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Ajansi.

Autoritetet thonë se 76 nga forcat e pezulluara, të përshkruara si roje fshatrash, ishin të përfshirë në trafikimin e drogave, qenieve njerëzore dhe mallrave, sipas këtij raportit të Ministrisë.

Ministria njoftoi gjithashtu se këto pezullime janë të përkohshme, duke pritur një vendim përfundimtar.

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO