Trepharm hyn fuqishëm në tregun aziatik (Foto) – Lajmi.net
Trepharm hyn fuqishëm në tregun aziatik (Foto)
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:12, 7 March 2017
Duke pasur parasysh se eksporti si pjesë e ekonomisë është shumë i rëndësishëm për shtetin tonë, Trepharm kompani prodhuese e produkteve farmaceutike në Kosovë, ka filluar këto ditë serinë e eksporteve në vendet aziatike për vitin 2017.

Produktet e Trepharm-it falë kualitetit dhe besimit të shtuar në konsumin jo vetëm vendor, tanimë do te jenë të pranishme në shumë vende aziatike.

Ky besim vazhdimisht është në rritje sepse kompania vazhdimisht ka investuar në arritjen e standardeve europiane për prodhimin e produkteve farmaceutike EU cGMP duke siguruar certifikata të kërkuara të kualitetit por edhe çmime konkurrente me emra dhe marka te njohura ndërkombëtare.

Ky është edhe një sukses i kompanisë si prodhues vendorë pas një seri eksportesh në vitin 2016.

2-1 4-4-300x200 3-1-300x200 mexhidi-300x200

 

 

Fjalët kyçe: Trepharm

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels