Trendi i lënies së duhanit në rritje – Lajmi.net
Trendi i lënies së duhanit në rritje
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:59, 9 March 2018
Një gjeneratë që nuk konsumon duhanin veçse është duke u parë, kanë deklaruar zyrtarët shëndetësorë në Britani, përderisa shumë persona po vazhdojnë të heqin dorë nga duhanpirja.

Të dhënat e publikuara nga NHS kanë treguar se 66,000 persona të moshës madhore kanë ndaluar konsumimin e duhanit brenda gjashtë muajsh.

Gjithë kjo po ndodh me ndihmën e NHS dhe hyrjen në fuqi të legjislacionit strikt në maj të vitit të kaluar, që ka për qëllim uljen e numrit të duhanpirësve.

Masat e ndërmarra nga qeveria po e mbajnë trendin e lënies së duhanit në rritje.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO