Thaçi shkon në Qeveri, takohet me Zaevin – Lajmi.net
Thaçi shkon në Qeveri, takohet me Zaevin
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:45, 19 June 2017
Kryetari i PDSH-së, Mendu Thaçi para pak minutash ka mbërritur në qeveri dhe po zhvillon në këto momente një takim kokë më kokë me kryeministrin e vendit, Zoran Zaev.

Nuk janë të qarta motivet e vizitës së Thacit në këtë takim kokë më kokë më kryeministrin por me shumë gjasa do të flitet për një mbështetje që mund t’i japë kjo parti qeverisë aktuale edhe pse kjo parti numëron vetëm dy deputet në Kuvend. Por me këtë mazhorancë të brishtë, prej 63 deputetësh, Zaevit do t’i ishin komod edhe 2 deputetë më shumë për të pasur një mazhorancë më të qëndrueshëm dhe solide.

Fjalët kyçe: Menduh Thaçi, Zoran Zaev

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper