Thaçi: Samiti i Sofjes historik për Kosovën – Lajmi.net
Thaçi: Samiti i Sofjes historik për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 8:33, 17 May 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, qysh në mëngjes ka postuar një Foto në profilin e tij në Facebook. Thaçi ka shkruar se është duke bërë konsultimet e fundit para nisjes së Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje të Bullgarisë.

“Ky samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë”, ka shkruar Thaçi.

Ky është postimi i plotë e Thaçit:

Në konsultimet e fundit para nisjes së Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje të Bullgarisë. Ky samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë.

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO