Tirane – Lajmi.net

Tiranë, alarm fals për bombë pranë Ambasadës Amerikane

  Punonjësit e sigurisë së Ambasadës Amerikane në kryeqytet, por edhe banorët e një pallati aty pranë, u vunë në alarm mesditën e së premtes pasi konstatuan një valixhe të dyshimtë disa metra larg njërës nga hyrjet anësore të selisë diplomatike. Policia rrethoi zonën dhe krijoi një perimetër sigurie për më shumë se 1 orë, […]...

6 October, 2017Lexo më shumë

Eksploziv tek një dyqan në Tiranë, lënda plasëse nuk ishte aktivizuar

Një pako eksploziv por e pa aktivizuar u gjet tek një dyqan në zonën e Tregut Elektrik në Tiranë....

4 October, 2017Lexo më shumë

Rriten çmimet e banesave në periferi të Tiranës. Sa janë ato në rajon ?

Për të gjithë ata individë, të cilët nuk mund të përballonin çmimet e shtëpive në qendër të Tiranës, ekzistonte një mundësi e dytë, periferia. Çiftet e reja, të cilët sapo kishin krijuar familjen, por edhe individë me të ardhura mesatare dhe poshtë kishin si alternativë më të përballueshme shtëpitë në periferi....

4 October, 2017Lexo më shumë