sulm – Lajmi.net

Sulm me bombë në Afganistan, disa të vrarë

Komandanti i forcave kufitare afgane dhe tre truprojat e tij u vranë nga shpërthimi i një bombe në provincën jugore afgane, Kandahar....

18 April, 2018Lexo më shumë

Sulmi i dhelprës…

Në kohë të verës, kur temperaturat janë të nxehta tërë ditën, zogjtë pinguinë janë shpezët të cilat e pushtojnë vendin....

16 April, 2018Lexo më shumë

Rusia mund të ketë “manipuluar” provat në sulmin në Duma

Rusia mund të ketë manipuluar me vendin ku ka ndodhur sulmi i dyshuar kimik në Duma të Sirisë, ka thënë i dërguar i SHBA-së në Organizatën për Ndalimin e Armëve Kimike, duke i bërë thirrje këtij organi që të dënojë përdorimin e vazhdueshëm të këtyre armëve....

16 April, 2018Lexo më shumë