Specialja – Lajmi.net

Daut Haradinaj tregon se a është intervistuar nga Gjykata Speciale

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për Gjykatën Speciale, që do të hetojë dhe gjykojë krimet e supozuara të luftës në Kosovë....

2 May, 2018Lexo më shumë

Kosova peng i Gjykatës Speciale

Në gushtin e vitit 2015 Kuvendi i Kosovës votoi pro themelimit të Gjykatës Speciale....

16 April, 2018Lexo më shumë

Ngec përzgjedhja e kryeprokurorit të Gjykatës Speciale

Skadimi i mandatit të kryeprokurorit të Gjykatës Speciale, David Schwediman, ka bërë që kjo Gjykatë të zvarrisë edhe më tej fillimin e ngritjes së aktakuzave për “Krime lufte në Kosovë”....

14 April, 2018Lexo më shumë