SHBA – Lajmi.net

SHBA: Padi ndaj spiunёve rusё pёr sulmet kibernetike gjatё fushatёs elektorale 2016

Pёr shkak tё sulmeve kibernetike ndaj demokratёve nё SHBA gjatё fushatёs elektorale 2016 janё paditur 12 punonjёs rus tё shёrbimit sekret. Akuza vjen vetёm pak ditё para takimit Trump-Putin nё hёnёn (16.07) nё Helsinki....

14 July, 2018Lexo më shumë

Ngrihen akuza ndaj 12 agjentëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit

Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim në 2016-n në rrjetin kompjuterik të kandidates demokrate për presidente të SHBA'së Hillary Clinton dhe Partisë Demokratike....

13 July, 2018Lexo më shumë

Ministri i FSK-së takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes /FOTO

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, me ftesë të ministrit të Mbrojtjes të Republikës së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, po merr pjesë në punimet e konferencës speciale “SHBA-Karta e Adriatikut A5”, që po mbahet në Zagreb të Kroacisë....

13 July, 2018Lexo më shumë