semundja – Lajmi.net

Leucemia: Shenjat që tregojnë praninë dhe trajtimi i duhur

Dr. Adela Perolla, hematologe -QSUDr. Adela Perrolla, mjeke hematologe në Shërbimin e Hematologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, shpjegon shenjat e sëmundjes, si shfaqet ajo, cilat janë sinjalet që nuk duhen neglizhuar dhe cili është trajtimi i duhur në rastet e personave me leucemi, qofshin fëmijë apo të rritur...

10 February, 2017Lexo më shumë

Çifti nuk u bashkuan më, për të dhënë puthjen e fundit

Dalton, 25, vdiq në shtator të vitit të kaluar në një spital në St Louis, shumë larg nga gruaja e tij Katie, e cila ishte në një spital në Flemingsburg, Kentucky, në atë kohë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Kjo grua i ka dy sekrete, do të befasoheni kur t’i kuptoni (Foto)

Kjo është Rachel Winnard. Ajo vuan nga fibrodysplasia ossificans progressiva, një sëmundje e cila bën që muskujt dhe ligamentet të kthehen në kocka, duke i kufizuar lëvizjen ...

31 December, 2016Lexo më shumë