Jahjaga – Lajmi.net

Kunetërit e Shyhrete Berishës kërkojnë 250 mijë euro nga Atifete Jahjaga

250 mijë euro dëmshpërblim kërkojnë nga Atifete Jahjaga dy kunetërit e Shyhrete Berishës, Arben dhe Xhelal Berisha, të cilët e kanë paditur sot për shpifje ish-presidenten e Kosovës. ...

6 February, 2018Lexo më shumë

Jahjaga kritikon ekzekutivin

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kritikuar ekzekutivin për siç tha ajo zvarritjen e procesit të kompensimit të të mbijetuarave të dhunës seksuale...

31 October, 2017Lexo më shumë

Engel dënon veprimin e Beogradit ndaj Jahjagës

Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh anëtar i lartë i Komisionit për Punë të Jashtme të këtij institucioni, Eliot Engel, dënoi të premten veprimin e autoriteteve serbe për ndalimin e hyrjes së ish-presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, në Serbi....

2 June, 2017Lexo më shumë