Izrael – Lajmi.net

Paris: Protestohet para vizitës së kryeministrit izreaelit Netanyahu

Qindra aktivistë pro-palestinezë kanë protestuar sot në Paris, kundër vizitës së planfikikuar të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu gjatë ditës së diel në Francë. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Izraeli bombardon Gazan; në OKB të gjithë kundër Trump

Izraeli nisi bombardimin e disa objekteve në Gaza që i përkaesin grupit militant Hamas, si shenjë shpagimi, siç thonë zyrtarët e shtetit hebre, ndaj sulmeve palestineze me raketa. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Vazhdojnë protestat kundër vendimit të Trumpit për Jerusalemin

Mijëra palestinezë, për të dytën ditë me radhë, protestuan në Bregun Perëndimor, Rripin e Gazës dhe Jerusalemin Lindor për shkak të shpalljes së Jeresualemit kryeqytet nga presidenti i Shteteve të Bashkaura, Donald Trump....

8 December, 2017Lexo më shumë