Dhurata Hoxha – Lajmi.net

Ministrja Hoxha: Akili riktheu vendin tonë nën vëmendjen botërore të sportit

Pas fitores së medaljes së artë sot, në Grand slamin e Parisit nga Akil Gjakova, Ministrja Dhurata Hoxha, në rrjetin social ka shkruar se “Akil Gjakova, sot, rikthen vendin tonë nën vëmendjen botërore të sportit, me ngritjen e flamurit të Republikës së Kosovës në Paris”....

10 February, 2018Lexo më shumë

Hoxha bisedë telefonike me Hahn: Kosova do të avancojë në rrugën drejt BE-së

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, pati sot një bisedë telefonike me Komisionarin Hahn, me të cilin diskutoi për Strategjinë e zgjerimit dhe hapat e ardhshëm të Kosovës në procesin integrues. Ministrja Hoxha e njoftoi Komisionarin Hahn se Kosova ka mirëpritur Strategjinë e Zgjerimit dhe përfshirjen e Kosovës në të. ...

9 February, 2018Lexo më shumë

Ministrja Hoxha mbështet Jahjagën për rastin e Shyhrete Berishës

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, i ka dhënë mbështetje ish presidentes Atifete Jahjaga, në rastin e çështjes së Shyhrete Berisha, të cilës, sipas saj, ishte bërë padrejtësi edhe nga familjarët pas tragjedisë që kishte pësuar....

6 February, 2018Lexo më shumë