Autostrada – Lajmi.net

Një autobus i prishur dhe një aksident bllokojnë autostradën Durrës – Tiranë

Sot pasdite trafiku në autostradën Tiranë – Durrës ka qenë i rënduar në drejtim të hyrjes për në kryeqytet.  Segmenti më problematik ka qenë nga QTU deri te mbikalimi i Casa Italias....

20 June, 2018Lexo më shumë

Autostrada e hapur në fundjavë, punimet rinisin sërish të hënën në mëngjes

Prej orës 12.00 të kësaj të premte e deri në orën 06.00 të mëngjesit të së hënës autostrada Tiranë-Durrës do të jetë e hapur, me synim lehtësimin e lëvizjes së pushuesve drejt plazheve në fundjavë....

15 June, 2018Lexo më shumë

Rama: Autostrada Tiranë-Durrës do bëhet me pagesë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ndalur këtë pasdite në qytetin e Durrësit për turin e tij të llogaridhënies së qeverisë....

12 June, 2018Lexo më shumë