AAK – Lajmi.net

Nënkryetari i AAK-së paralajmëron javë vendimtare për Demarkacionin

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi....

11 March, 2018Lexo më shumë

Për LDK-në s’ka çfarë të bisedohet për demarkacionin, kërkon nga Haradinaj ta respektojë marrëveshjen

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka kërkuar nga kryeministri dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj që të respektoj marrëveshjen për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi, mes liderëve të partive politike....

8 March, 2018Lexo më shumë

Lista Serbe falënderon VV-në e AAK-në në Kamenicë, Stamenkoviq zgjidhet nënkryetar

Lista Serbe në Kamenicë, nëpërmjet llogarisë së vet në rrjetin social Facebook i ka falënderuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe AAK-në për vullnetin e tyre për integrimin e serbëve dhe e kanë përshëndetur votimin e Bojan Stamenkoviq për nënkryetar të Kamenicës....

7 March, 2018Lexo më shumë