Të tjera – Lajmi.net

Aktuale

Nadal ‘bie’ ndaj Thiem, i liron fronin Federerit

Rafael Nadal mundet në dy sete në fazën çerekfinale në Mastersin e Madridit nga Dominic Thiem, duke kthyer automatikisht në fronin e këtij sporti veteranin zviceran Roger Federer. Pasi theu rekordin e famshëm të tenistit legjendar amerikan John McEnroe, që në vitin 1984 siguroi 49 sete të fituar radhazi, Rafa u rrëzua keqas me tenistin austriak, duke i lëshuar numrin 1 të botës pikërisht 36-vjeçarit helvet Roger Federer....

11 May, 2018Lexo më shumë

Mercedes, më i shpejtë se Ferrari në Spanjë

Nuk ishte një paraqitje e mirë e Ferrarit....

11 May, 2018Lexo më shumë

KON nis hetimet për ndalesën që Serbia ua bëri karateistëve të Kosovës

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar mund të dënojë Serbinë, pasi qeveria e këtij vendi refuzoi marrëveshjen për të lejuar ekipin e Kosovës për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Karatesë, që sot ka nisur në Novi Sad të Vojvodinës, shkruan sot portali i njohur ndërkombëtar, “Around the Rings”, raporton Komiteti Olimpik i Kosovës....

10 May, 2018Lexo më shumë

Karateistët kosovarë nisen sërish për Serbi

Ekipi kosovar ka vendosur të udhëtojë sërish drejt Serbisë për të qenë pjesë e garës, e cila mbahet nga 10 deri më 13 maj në qytetin serb....

9 May, 2018Lexo më shumë

Vajza e Schumacherit flet për herë të parë për babain e saj

Gina-Marie, 21 vjeç, flet për herë të parë në një intervistë për rrjetin televiziv gjerman “NDR". ...

9 May, 2018Lexo më shumë

Vettel tundohet nga Formula E: Do ta provoja një ditë

Sebastian Vettel nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të drejtuar një makinë të Formulës E në të ardhmen....

8 May, 2018Lexo më shumë

“Ferrari i këtij viti, makina më e mirë që kam pilotuar”

Këtë vit duket se Ferrari mund të duelojë me Mercedes për titullin kampion në Formula 1, madje duket se makina italiane është superiore në pistë krahasuar me atë gjermane. Edhe Sebastian Vettel është i bindur për këtë gjë, pavarësisht se në dy garat e fundit nuk ka patur shumë fat, duke dorëzuar edhe kreun, që tashmë është në duart e Lewis Hamilton....

7 May, 2018Lexo më shumë

MKRS e mbështet financiarisht karateistin Herolind Nishevci

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim karateistin Herolind Nishevci, me ç’rast është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për mbështetje financiare të përgatitjes së sportistit për gara....

7 May, 2018Lexo më shumë

Haye e ka një mesazh për Bellew pas meçit të mbrëmshëm

“Unë mendova se isha i përgatitur për ta mposhtur, por del se unë nuk isha, kështu që ai është kampion i madh"....

6 May, 2018Lexo më shumë

Bellewit i mjaftuan pesë raunde për ta mposhtur përsëri Hayen

Tony Bellew e ka fituar edhe luftën e dytë ndaj ish kampionit të botës, David Haye....

6 May, 2018Lexo më shumë

Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Haye – Bellew

Pas pak pritet të fillojë meçi i shumëpritur i boksit, David Haye – Tony Bellew....

5 May, 2018Lexo më shumë

A e dini në ora sa fillon meçi Haye – Bellew?

Meçi mes David Haye dhe Tony Bellew, pritet të fillojë rreth orës 23:00....

5 May, 2018Lexo më shumë

Ja në ora sa zhvillohet nesër meçi mes Bellew dhe Haye

David Haye dhe Tony Bellew do të ngjitën sërish në ring, për të dhuruar një tjetër natë të magjishme për boksin....

4 May, 2018Lexo më shumë

13 vjeçarja shqiptare kampione në Serbi

Edhe pse është vetëm 13 vjeç, Ermelinda Kadiu është shpallur kampione e Ballkanit në karate për peshën nën 39 kilogramë, kampionat që u zhvillua në Beograd me pjesëmarrjen e 10 shteteve. ...

4 May, 2018Lexo më shumë

Parakalimet në F1, masa për rritjen e tyre

Në fakt Këshilli Botëror i FIA, Grupi Strategjik e Komisioni i Formula 1 miratuan disa masa që s’do të hyjnë në fuqi sezonin e ardhshëm. ...

1 May, 2018Lexo më shumë

Nadali triumfon në Barcelonë

Rafael Nadal mposhti në finale në vetëm dy sete adoleshentin grek Stefanos Tsitsipas, duke koleksionuar për herë të 11 në karrierë turneun e Barcelonës. ...

29 April, 2018Lexo më shumë

Sa me fat Hamiltoni, triumfon në Azerbajxhan

Një garë e çuditshme, e rrezikshme siç parashikohej të ishte në një pistë qytetase si ajo e Bakusë në Azerbajxhan, dhe me një fitues “të pamerituar” për atë çfarë dha....

29 April, 2018Lexo më shumë

Sot Gjysmë-Maratona e Prishtinës

Në orën 10:00 sot ka filluar gjysmë-maratona “Prishtina 2018”, ku pritet të marrin pjesë rreth 1000 garues....

29 April, 2018Lexo më shumë

Loriana Kuka mbetet pa medalje në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian të xhudos....

28 April, 2018Lexo më shumë

Ilir Latifi zbarkon në Tiranë

Kampioni i peshave të rënda në Suedi në Artet Marciale Mikse, Ilir Latifi zbarkoi në Shqipëri për një turne promovues të kësaj disipline....

27 April, 2018Lexo më shumë

Akil Gjakova i 7-ti në Kampionatin Evropian të Tel Avivit

Akil Gjakova (-73kg) sot zhvilloi katër ndeshje mjaftë të mira, 2 fitore dhe 2 humbje për Akilin sot....

27 April, 2018Lexo më shumë

Sa para do t’i përfitojnë Nora dhe Distria për medaljet e fituara?

Sukseset e xhudos kosovare në arenën ndërkombëtare vazhdojnë të jenë shumë të mëdha, ndërsa pas miratimit të rregullores edhe shpërblimet për sportistët që i arrijnë ato janë të konsiderueshme....

26 April, 2018Lexo më shumë

Kuka përshëndet shqiptarët me kampionen dhe nënkampionen e Evropës

Kosova ka arritur një tjetër sukses të madh në xhudo....

26 April, 2018Lexo më shumë

Madhështore: Nora Gjakova fiton finalen e Kampionatit Evropian

Gjakova ka fituar përballë xhudistes gjermane....

26 April, 2018Lexo më shumë

Nora Gjakova në finale të Kampionatit Evropian

Po vazhdojnë sukseset e xhudisteve tona në Kampionatin Evropian....

26 April, 2018Lexo më shumë

Senad Gashi diskualifikohet padrejtësisht, rrihen të dy kampet mesvete

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja për boksierin nga Peja, Senad Gashi, në sfidën ndaj gjermanit Schwarz, që e humbi ndeshjen në mënyrë aspak të drejtë, duke u skualifikuar....

21 April, 2018Lexo më shumë

MKRS-ja mbështet boksieren Donjeta Sadiku me mbi 12 mijë euro

Në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me sportisten Donjeta Sadiku....

21 April, 2018Lexo më shumë

Paralajmërohen dënime të ashpra për shtetet që diskriminojnë sportistët e Kosovës

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) dhe Asociacioni i Federatave Ndërkombëtare të Sporteve Olimpike Verore (ASOIF) tani e tutje, mund të dënojnë vendet që diskriminojnë vendet tjera dhe sportistët me pjesëmarrjen e tyre. Sipas ueb-faqes “AroundTheRings.com”, KON dhe ASOIF kanë formuar një grup punues për të luftuar valën në rritje të nacionalizmit që prishin ngjarjet ndërkombëtare....

20 April, 2018Lexo më shumë

Prizreni, destinacioni i radhës për automobilistë

Kampionati i Kosovës në automobilizëm vazhdon të dielën me garën e disiplinës auto-sllallom që do të zhvillohet në Prizren....

20 April, 2018Lexo më shumë

Kjo që thotë Marquez nuk do t’i pëlqejë Rossit

Marc Marquez nuk pendohet për aksidentin e tij me Valentino Rossin. ...

20 April, 2018Lexo më shumë

Tyson cakton meç kundër boksierit shqiptar

Tyson Fury mund të ndeshet me Sefer Seferin. ...

18 April, 2018Lexo më shumë

MKRS-ja e zbaton vendimin e gjykatës, e licencon Federatën e Taekwondo-së

MKRS-ja ka pralajmeruar që kushdo që paraqitet në emër të FTK, brenda apo jashtë Kosovës pa autorizim, do të denoncohet në organet kompetente....

17 April, 2018Lexo më shumë

Riccciardo e fiton Çmimin e Madh të Kinës

Në ditën kur duhej të konfirmohej, Ferrari gaboi gjithçka duke kompromentuar garën në 56 xhiro....

15 April, 2018Lexo më shumë

Kualifikimet për Çmimin e Madh të Kinës, super Ferrari

Ferrari ka siguruar dy pozitat e para të nisjes për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1....

14 April, 2018Lexo më shumë

Tronditet peshëngritja shqiptare, shtetet me doping jashtë Olimpiadës

Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes (IWF), në një mbledhje të bordit drejtues të zhvilluar së fundi në Buenos Aires të Argjentinës, ka vendosur norma të reja për shtetet që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”...

13 April, 2018Lexo më shumë

Festë për boksin, kthehet Tyson Fury

Tyson Fury ka caktuar rikthimin e tij në boks. ...

13 April, 2018Lexo më shumë

E tmerrshme: Raikkonen ia thyen këmbën mekanikut të tij

Në garën për Shpërblimin e Madh të Bahreinit që po zhvillohet në shtegun Sakhir, ka ndodhur një prej incidenteve më të pazakonta të viteve të fundit....

8 April, 2018Lexo më shumë

Kuka pas suksesit në ‘Grand Prix Antalya’: S’ka kush që na ndalë

Xhudistët kosovarë, janë duke shkëlqyer në Grand Prix, që sivjet është duke u mbajtur në Antalya të Turqisë....

8 April, 2018Lexo më shumë

Vettel e fiton garën e Bahrejnit

Teksa e nisi me këmbën e mbarë sezonin e ri në Çmimin e Madh të Australisë, gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel bëri të njëjtën gjë edhe në Bahrein....

8 April, 2018Lexo më shumë

Xhudistja Loriana Kuka ia siguron Kosovës edhe një medalje

Në finale, Kuka përballet me Anastasya Turchin....

8 April, 2018Lexo më shumë

TRAGJEDI: Vdesin gjysma e lojtarëve të skuadrës pas aksidentit të tmerrshëm

Mediat kanadeze raportojnë se 14 sportisë kanë humbur jetë nga 30 që ndodheshin në autobus....

7 April, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels